VEMZU VÍ

Jak si užít lenošení na sluníčku

9.3.2018
Už je to tady! Už je to tady! Vždycky když se prodlouží den a na stromech začnou naskakovat pupeny, chce se mi skákat radostí. Sotva trochu vyleze slunko, už vytahuju piknikovou deku a hledám, kam se natáhnout a užívat si teplých paprsků. S polštářem pod hlavou se rozvalím a… no, nebudu vám lhát. Z téhle vzácné chvilky si většinou odnáším pořádnou rýmu a takový ten slib sobě sama, že už to vícekrát neudělám. Až letos ho konečně splním. Přišla jsem totiž na to, jak si užít lenošení na sluníčku, i když není zrovna horko.

Možná to máte podobně a na první jarní paprsky reagujete stejně, jako sněženky nebo narcisy. Vylézt ven, nadechnout se čerstvého vzduchu, chytit po zimě trochu barvy a nechat si prohřát ztuhlé tělo, to zní jako skvělý plán. Jenže zkuste si takhle z jara lehnout na deku nebo na lehátko. Zahradní nábytek je zahrabaný v kůlně, zem je mokrá a studená a i v hamace vám bude zima na sedací svalstvo. Pro někoho možná důvod k rezignaci a dlouhým procházkám. Pro nás ale výzva a šance, udělat si věci po svém. Na některé věci není nikdy příliš brzy a boho pelíšky jsou přesně ten případ.

Nazvat to vlastně můžete jakkoli. Venkovní postel, válecí terasa, hipsterský pelíšek… jisté ale je, že sousedi i návštěvy vám ho budou závidět. (A vy sami se budete divit, jak jste doteď mohli žít bez něj.) Tahle vychytávka má něco do sebe ať už máte k dispozici celou zahradu, nebo jen mini terasu. A když se do toho opřete, je ideální nejen na pohodlné opalování, ale i jako noční poležení nebo skrýš před sluncem a zvědavými pohledy.

Jak na takový pelíšek? No, můžete si objednat hotovou “outdoor bed” v prodejně s venkovním nábytkem, pozvat truhláře… a nebo se do toho pustit vlastními silami, a finance ušetřené za výrobu investovat do pohodlí. A dokonce nemusíte být ani manuálně zruční. Při tvorbě “pódia” z europalet se obejdete zcela bez hřebíků a má to i další výhody. Před zimou nebo lijáky můžete výtvor kdykoli zase rozložit a časem přestavět na něco jiného, odevzdat do výkupu nebo použít na otop.

Jak na to?

Potřebovat budete slunečné místo, europalety a matraci nebo kousek molitanu. A pak všechno možné i nemožné pro pohodlné a měkoučké ležení. Jako skvělá základní vrstva poslouží textilní koberečky – pro chladné dny třeba chlupaté a když se oteplí, ty hladké utkané z bavlny. Samozřejmě, chybět nesmí polštářky pod hlavu a za záda, ideálně v různých velikostech, tvarech a barvách, pro sezení, ležení na břiše i zádech.

Pokud si k pelíšku vybudujete i jednoduchá nebesa nebo se nacházíte na terase pod stříškou, je skvělé využít i tyhle možnosti. Záclonky nebo závěsy poslouží jako moskytiéra nebo ochrana před větrem.

světýlka tady a tady, lucerna tady

Když se setmí, světýlka a lucerničky vytvoří tu správnou atmosféru pro válení a užívání si života. Co ještě chybí k maximálnímu pohodlí? Trocha hudby? Nebo něco dobrého k snědku?

Jediné, co si budete muset najít mimo VEMZU, je parťák, se kterým se v hotovém pelíšku budete tulit. 😉

Mohlo by se vám líbit taky…

Komentáře (1)

  • mallina@devlo.cz'
    Odpovědět mallina 15.3.2018 at 3:20 pm

    Velmi hezká inspirace na léto, které se nám pomaloučku blíží 🙂

  • Komentovat