VEMZU VÍ

Jak na rty k zulíbání

6.4.2018

Buďte sexy. Buďte osobnost. Buďte svá. Získejte šarm Pařížanky a eleganci jako ze starých filmů. Reklamy i dámské časopisy se shodují. I kdybyste měla tepláky, s rudou rtěnkou a v obláčku luxusní vůně vám budou muži padat k nohám jako švestky. S rudou rtěnkou vám  prý šéf z fleku zvýší plat a vyhrajete každou při. Co když ale tahle nestárnoucí klasika není váš šálek čaje?

O červené rtěnce se toho hodně namluví – a každý z nás asi má nějakou tu kamarádku, která ji nosí a vypadá s ní naprosto dokonale. Bez makeupu a s ležérně rozcuchanými vlasy. Prostě sen. Pro mě je ale mnohem častější ta situace, kdy si ji před odchodem z domu narychlo utírám do ubrousku. A pokaždé si říkám – už zase?! A sama nevím, jestli to dělám ze zbabělosti nebo naopak z důvodů ryze praktických.

Výrazné rtěnky totiž hrají hlavní roli v téměř nekonečném počtu trapasů. Rozpíjí se, takže vypadáte jako poraněný klaun. Rozmazávají se a otiskují na zuby, a to ani nemusíte být hlavní hrdinka písně od Visáčů. Je sice krásné označkovat si skleničku a teritorium, ale “označkovaná” trička v obchodě si nechcete ani zkoušet, natož kupovat. A dost rozporuplný je i jejich vztah k záležitostem lásky. Červená rtěnka je prý sexy – ale políbit ženu s výraznými rty se jen tak někdo neodváží (pokud nemíří rovnou do postele nebo není poněkud společensky unaven.)

I když se nám lesklé magazíny snaží nakecat něco jiného, rudá a lesklá pusa je na líbání, pusinkování i mazlení totálně nepraktická – pokud se zrovna nechystáte zničit zákeřným polibkem makeup své falešné kamarádce. Neházejte ale flintu do žita. K opravdu rozkošným rtům vedou jiné cesty. Jak na to?

Hydratace

Opakování matka moudrosti (a zrovna já bych si to potřebovala snad nechat vytetovat na čelo). Dostatečná hydratace je základ i v péči o rty. Při nedostatku tekutin prosychají, krabatí se, praskají a bolí – a to je pak každá pusinka něžná jak pohlazení smirkovým papírem. Pro prevenci je nejlepší vypít denně aspoň 2 litry tekutin (pokud si dáte kafe nebo rum, pak ještě víc). A co s tím, když už ke škodám došlo?

Peeling

Popraskaná pleť rtů je ideální pro rozvoj nejrůznějších okusovacích a olupovacích zlozvyků. Jsou ale i elegantnější cesty, jak se dopracovat zpátky k heboučkému podkladu. Jemný peeling odstraní všechno nadbytečné – a nepotřebujete ani nějaké speciální přípravky. Pokud ještě nemáte oblíbený prostředek na obličej, nasucho můžete rty přebrousit měkkým zubním kartáčkem nebo masírovat směsí medu a krystalového cukru. No, a když je nejhůře a vzpomenete si na to třeba až cestou na rande, pomůže i plátěný kapesník 😉

Výživa a krása

Poslední krok? Vyživující a ochranný balzám. Dodá rtům vlhkost zvnějšku, promastí je, ochrání před sluncem a třeba i lehce přibarví. Jen si nezapomeňte vybrat takový, který vám bude vonět i chutnat. Přece jenom, když už máte být k sežrání… 😉

Je čas na sladkou tečku. Vyberte si právě takový balzám, který vám bude vonět i chutnat.

Mohlo by se vám líbit taky…

Žádné komentáře

Komentovat