MÓDA O NAŠICH ZNAČKÁCH

NECTAR: brýle, které bodnou nejen včelám

8.6.2017
Asi už jste pochopili, že mám ráda značky, které mají vyšší smysl. A to nejen ve smyslu, že díky nim vypadám lépe, cítím se lépe a svět je tak hned pro mě o dost lepší místo k životu. Myslím ty, které se fakt s tím naším světem snaží něco udělat. A jelikož jsem v poslední době strávila spoustu času hledáním slunečních brýlí, nemohla jsem na jednu takovou značku nenarazit. Jmenuje se Nectar.

Před pěti lety ji v Charletonu v USA společně založili dva kámoši. A hned na začátku si řekli, že chtějí mít značku, která je pro všechny svobodomyslné, co se nebojí riskovat. To jest hlavně pro ty, kdo o tom nejen tlachají na večírcích před opačným pohlavím, ale kteří svobodně opravdu žijí. A tím stoprocentně nemyslí jen ty, kteří jsou zrovna single…

Těžký den v práci.

I když už dneska nabízí spoustu věcí od náramků přes tílka až po čepice, jejich specializací jsou pořád sluneční brýle. Vyrábí je ručně, a to ve všech možných i nemožných variacích. Vybrat si tak můžete z různých tvarů, unikátních barevných kombinací obrouček i skel, včetně těch polarizovaných. Nebo speciálních brýlí pro skláře či nás ostatní, kteří celé dny sedíme před monitorem. A taky pro pěstitele. Ehm. Takový ty domácí, co pěstují věci uvnitř pod umělým osvětlením. Mrk, mrk.

Nevypadám v nich jako moucha? A jako včela?

A proč vlastně Nectar? Z každého nákupu totiž chlapci věnují prostředky na znovuobnovení populace včel ve Spojených státech. Spolu s organizací The Bee Cause se snaží malé děti učit o tom, jak důležité včely jsou.

Včelám svítá na lepší časy!

Že je to fakt potřeba ukazují i následující čísla. V roce 2015 byly v USA dva miliony včelstev. Což možná nevypadá tak zle, ne? Jenže, když jich tam ještě čtyřicet let předtím žil dvojnásobek, dojde vám, jakou rychlostí mizí.

Nezbývá nám tak než borcům z Nectaru držet palce a přát si, aby to byl příběh se sladkým koncem. A třeba jim i trochu pomoct tím, že si od nich nějaké ty peckovní brýle pořídíme, že jo…

 

Mohlo by se vám líbit taky…

Žádné komentáře

Komentovat