MÓDA KOSMETIKA

Když nejdou hory k vám, musíte vy do hor

5.1.2018
Sice to tak zatím moc nevypadá, ale zimní sezóna nastala a spolu s ní čas vyrazit do hor.

Říkám nevypadá, ale ono vlastně záleží, jak kde. Za oceánem, ba dokonce i za humny si užívají Ladovskou zimu, která mnohde zachází až do extrémů. Sněží dokonce i na Sahaře! Vždyť je to poušť! Ale zatímco jinde přehazují sníh vidlemi a plivou led, u nás jsme se nezmohli ještě ani na tu sněhovou kalamitu se třemi centimetry sněhu (a u Muzea čtyřmi). Ba naopak, lámeme teplotní rekordy o sto šest.

I když u nás vypuklo jaro, naštěstí pro nás můžeme vyrazit k našim pohostinným sousedům na Gulaschsuppe, Bratwurst a trochu toho bílého studeného.

Pokud jste milovníky zimních sportů, asi není třeba vás dále přesvědčovat. Vemte lyže, snowboardy, běžky, brusle, lopaty nebo igelitky a vyrazte, dokud vám to globální oteplování nebo šéf nezatrhne. Pro ty, kteří ještě trochu váhají, dodávám, že mnohými zimními sporty spálíte tolik tuku, jako byste se dřeli v posilovně. A tak můžete začít makat na svých novoročních předsevzetích – v tom případě ty igelitky ale moc nedoporučuju!

Jak se říká, není nad zdravý pohyb na čerstvém vzduchu. Nejste-li ale zrovna příznivcem celodenní snahy o přežití a zachování všech kostí na svých místech v původní formě, můžete zvolit i další radovánky, které hory přinášejí. Co třeba takové chytání horského slunce za pravidelného doplňování tekutin a obracení ze strany na stranu? I tak se vlastně hýbete! Anebo jste tvorové společenští? A už jste slyšeli o Après-ski?!

Já osobně jezdím na hory jenom proto, že můžu chodit do různých sauniček a vířivek každý boží den. Ne, že tady v nížinách bych nemohla, ale tam s těmi panoramaty kolem mi přijde nějak přirozené a vůbec ne divné zavřít se do jedné místnosti s nahými chlupatými těly, které jsem nikdy předtím neviděla. Zkrátka splynete s davem, odhodíte svršky a vegetíte, zatímco vám sněží na hlavu.

A vlastně ještě jeden důvod mě táhne do hor – je to ta atmosféra. Na horách je to tak nějak jiné a příjemné. Ačkoli kolem panuje třeskutá zima, všichni mi přijdou vřelejší a milejší s těmi červenými ošlehanými tvářemi. (Asi se bojí, že by jim někdo mohl natrhnout flígr nebo vylepšit ciferník sněhovou koulí). Všude je bílo a ticho (pokud nejste právě v après-ski). Večer si s kamarády nebo vašimi blízkými můžete zalézt ke krbu a mastit karty do padnutí. Je to prostě tak trochu jiná dovolená a my máme to štěstí, že si (většinou) můžeme dopřát ten luxus a vyrazit v létě k rybníku a v zimě zase právě na ty hory. Tak toho využijme! Koneckonců i Krakonoš věděl, kde je nejlíp 😉

Nezapomínejte v zimě vaši pleť hydratovat také zvenku! O tom ale až v příštím článku…

Mohlo by se vám líbit taky…

Žádné komentáře

Komentovat