MÓDA O NAŠICH ZNAČKÁCH

Ucon Acrobatics: Batohy do života

10.8.2017
Život člověka by se dal rozdělit do několika období, podle toho, jaké nosí zavazadlo. Pomineme-li dětskou plínu, která je povětšinou spíš nadměrným zavazadlem, první batůžek bývá plný různě vyčuhujících nožiček a oušek, vydává zvuky a střílí pavučiny. Funkce: krása a hravost.

Dítě školou povinné vyžaduje nějakou vychytávku, jako je třeba kapsička na Discmana (jo, jsem raný devadesátkový dítě), kterou by získalo respekt u spolužáků a ti mu tak přestali máchat hlavu v záchodě. Funkce: Vyvolání závisti.

Život pubescenta provází bágl, jenž se kinklá někde pod zadkem a říká světu: „Všechno je mi jedno a všema pohrdám.“ Funkce: Vyjádření postoje beze slov.

Pak nastane období rané dospělosti, které se v modernější literatuře nazývá „Období totální ignorace batohů“. Toto období charakterizují především kabelky a jiné vaky, ať už člověk přenáší cihlu, anebo rozmačkanou mandarinku. Funkce: Čistě estetická.

Dříve či později začne člověk naslouchat volání dálek. Žena procitne a uvědomí si, že tolik omlazující kosmetiky a vlhčených ubrousků do kabelky zkrátka nenarve (alespoň já mívám tenhle problém). Muž si zpravidla uvědomí, že s tou děravou kapsou moc daleko nedojede. A tak se stává hlavní funkcí praktičnost. A jak už to tak v životě bývá, potkají se v rumunském hostelu dvě spřízněné duše, dají si pusu na čelo a přivedou na svět potomka. Jejich život už bude navěky představovat vláčení větších a větších batohů nacpaných hadry, jídlem a řvoucími ratolestmi. A tohle je koloběh života…batohu. Nebo vlastně byl.

Tohle je totiž nová doba, vážení. Batohy Ucon Acrobatics od designérů, kteří sídlí v bývalém chlévě pro krávy v Berlíně (kde jinde), spojují tohle všechno dohromady. Můžete být blázen do módy, environmentalista nebo praktik. Tohle všechno se vám dostane v jednom balení.

Funkce: Krása a hravost.

Ucon Acrobatics přináší celou škálu nápaditých produktů. Nabízí batohy, tašky i taštičky přes rameno. Různé barvy, tvary a velikosti. Jak batohy, tak tašky mohou měnit tvar i objem, jsou skládací, rozkládací i rolovací. Navíc respektují unisex provedení. Nic hravějšího už na světě není, včetně štěněte retrívra .

Funkce: Vyvolání závisti.

Batohy a tašky od Ucon Acrobatics jsou tak hustý, že vám je bude závidět i Wiz Khalifa. Jsou zajímavé jednak střihem, ale hlavně materiálem. Značka používá eco friendly silikon, recyklované PET lahve, bavlnu nebo papír. Přesto jsou batohy odolné a dokonce vodoodpudivé.

Funkce: Vyjádření postoje beze slov.

Nosíte-li batoh od Ucon Acrobatics, dáváte najevo, že vám záleží na životním prostředí. Značka používá výhradně vegan friendly a přírodní výrobky. Produkty neobsahují žádný díl živočišného původu. A kromě recyklovatelných materiálů se tito berlínští bohémové vyhýbají nebezpečným karcinogenním příměsím.

Funkce: Estetická.

K tomu není moc co dodávat. Celá série je zkrátka sexy. Definuje ji čistý minimalistický styl, příjemné barvy a současný design. Mňam.

Funkce: Praktická.

Všichni tihle krasavci jsou z kvalitních materiálů, jsou velmi odolní, a proto vydrží. Batoh lze snadno proměnit na kabelku a obráceně. Hodí se tedy na běžné nošení do města, ale i na výlety a cestování. Mají všelijaké výztuhy, poutka, popruhy a tajné kapsičky.

No řekněte sami, není to mezi zavazadly král?

Mohlo by se vám líbit taky…

Žádné komentáře

Komentovat