MÓDA O NAŠICH ZNAČKÁCH

TRIWA: hodinky, co jdou s dobou

11.1.2017
Hodinky nenosím. Teda aspoň donedávna jsem nenosila. Nebyla jsem totiž schopná najít ty, které by mi pasovaly. A tím nemyslím délku řemínku. Prostě většinou vypadaly jak z minulého století, a to většinou není můj styl. Naštěstí se našel někdo, kdo s tím chtěl něco udělat. Jmenují si TRIWA.

A jako skoro všechno, co mám ráda, pochází ze Švédska. Právě tady se v roce 2007 dala dohromady parta čtyř kámošů, kteří (stejně jako ještě donedávna já) nemohli najít hodinky, které by je bavilo nosit. A tak se (ne jako já) rozhodli, že si vyrobí vlastní. Dnes je těch kámošů třicet a ve Stockholmu mají vlastní kreativní studio a zastoupení na 25 trzích. Přitom se ale furt drží toho, že vyrábí jen to, co by sami chtěli nosit.

Víte, jaký je rozdíl mezi hodinkami a holinkami?

To ale neznamená, že by nebylo z čeho vybírat. Borci mají evidentně široký záběr. Račte si posloužit. Klučičí, holčičí i unisex. Variace na 50. léta, minimalistická moderna. Je libo řemínek z kůže, nerezové nebo pozlacené oceli? A to jsme teprve na začátku. Uf.

Chlapci z TRIWA se navíc nebojí přizvat si někoho na pomoc. Třeba Rasmuse Storma, zakladatele značky Storm Copenhagen. (Ta je dnes mimochodem jednou z vedoucích módních značek v celé Evropě.) Jejich společné dítě Sort of Black (sort prý v dánštině znamená černý) pak kombinuje černou kůži s nerezovou ocelí a pozlacenými detaily.

Back in black.

Na černou jako barevnou stálici pak vsadili i při spolupráci se známou streetwear značkou STAMPD z Los Angeles. Výsledkem jsou tyhle úžasné matně černé hodinky (včetně nylonového řemínku) s bílými ručičkami.

A i když jsem si svoje emo období odbyla mezi říjnem a listopadem roku 2001, nedám dodneška na černou dopustit. Takže asi tušíte, jaký model se mi právě vyhřívá na zápěstí, že jo.

Nosím brýle na ruce.

Právě pro zápěstí přitom mají v TRIWA slabost. Jak jinak si vysvětlit, že hodinky ve své nabídce doplňují náramky. Tady se zatím ale drží spíš při zemi a jednoho minimalistického designu. Zato si ho můžete pořídit třeba v pestrobarevném provedení, vyrobený z mosazi nebo recyklovaných zbytků z výroby slunečních brýlí. Protože i ty TRIWA umí. Prostě na co sáhnou, s tím stojí za to ztrácet čas…

Mohlo by se vám líbit taky…

Žádné komentáře

Komentovat