KREATIVNÍ CHVILKA O NAŠICH ZNAČKÁCH

Papelote: Papír tělem i duší

24.8.2017
Nevím, jak vy, ale já jsem měla na začátku každého nového školního roku nejradši nakupování v papírnictví. Papírnictví bylo posvátným místem, kde byly všechny hříchy, pětky a umaštěné stránky předchozího roku zapomenuty. Člověka uděřila do nosu vůně nového papíru, protočily se mu panenky a začal slepě utrácet za všechno, co se mu dostalo pod ruku. A je jedno, jestli v maturitním ročníku potřebujete nebo nepotřebujete voňavou gelovku se třpytkama.

Podobné sešity mi máma nutila násilím. Dnes bych po nich skočila.

Doma jsem sváděla každoroční boj. Zatímco já jsem byla přesvědčená o tom, že moje budoucí studijní úspěchy jsou přímo závislé na kvalitní a nové výbavě, moje mamka zastávala názor, že staré koště dobře mete a že se mám koukat pořádně učit. Rok co rok mi cpala staré zažloutlé sešity z recyklovaného papíru a já si rok co rok chodila tajně kupovat nové. Není tedy divu, že stejný osud potkal i mojí mladší ségru, a že si poznámky k tomuhle článku dělám právě do jednoho z těchhle sešitů.

Softbloky vznikly proto, aby odřezky z výroby jiných sešitů nepřišly nazmar…

Máma byla prostě ekonomicky a ekologicky smýšlející člověk a odmítala vyhodit sešit jen proto, že je z roku 69. Tenkrát jsem si myslela, jak mám děsně přízemní a nemoderní matku, ale jak se ukázalo, byla naopak super moderní a pokrokářská (a jako vždy měla pravdu). Stejným způsobem totiž přemýšlí i zakladatelé vcelku mladého českého papírnictví Papelote. Nová, ryze česká firma, zrozená ze studentského nápadu, plní přání všem, kdo v papírnictvích dosud marně pátrali po nápaditých a originálních sešitech, blocích, balicích či dopisních papírech, pohlednicích, penálech, obalech na sešity a dalších produktech spojených s papírem, které jsou navíc vyrobeny z ekologicky šetrných materiálů a v osvědčené kvalitě. Papelote používá jen kvalitní recyklované a certifikované papíry, 100% vlněnou plsť nebo tyvek.

Papelote produkty jsou praktické, trvanlivé, odolné a zároveň krásné a hravé.

Papelote je španělský výraz pro papírového draka nebo také pro odřezek, nepotřebný kus papíru, který, místo abychom ho odhodili, použijeme k výrobě něčeho nového. Právě na této myšlence Papelote staví. Papír není jen podklad pro psaní, ale materiál plný chutí, vůní, vzorů a barev. Je to nekonečný zdroj inspirace, úžasně prostý a přitom dokonalý vynález, který se v rukou tvořivých lidí promění ve výrobky funkční, jednoduché a přitom originální a hravé.

Jak je to dlouho, co jste někomu poslali ručně psaný dopis? Let it envelope – dopis a obálka v jednom. Potěší, zaujme a ještě šetří papír 🙂

Papelote vyrábí produkty šité přímo na míru, ale zároveň neustále rozvíjí svůj vlastní sortiment. Zapojuje i ruční výrobu a snaží se využívat především lokálních zdrojů. Posláním Papelote bylo především oživit zapomenutou krásu papírnictví a papíru vůbec a nabídnout originální alternativy k současné produkci. Stát se zkrátka papírnictvím, které tu ještě nebylo. A to se jim, troufám si říci, povedlo.

Dárek co nezklame? Jednoznačně fotoalbum.

Mohlo by se vám líbit taky…

2 komentáře

  • Odpovědět Papelote: dává životu řád – VEMZU blog 6.11.2017 at 12:03 am

    […] Více o českém papírnictví Papelote zde ►► https://blog.vemzu.cz/papelote-papir-telem-i-dusi/ […]

  • Odpovědět Papelote: poriadok do života – VEMZU blog 6.11.2017 at 11:59 am

    […] Viac o českom papiernictve Papelote tu ►► https://blog.vemzu.cz/papelote-papir-telem-i-dusi/ […]

  • Komentovat