MÓDA

Nejsou volby jako volby

17.10.2017
Zatímco kolem nás panuje předvolební šílenství a všichni soutěží o to, kdo naštve co nejvíc lidí, já se potýkám s jiným a mnohem zásadnějším problémem. Každý den mě zaskočí volba toho správnýho outfitu. A může za to podzim.

Bomber nebo křivák?

Jak jste si mohli všimnout v létě, předpovědi počasí ztratily i ten poslední smysl. V tropických dnech lidi tahali deštníky a v deštivých žabky. Buď se zbláznilo počasí anebo meteorology omámily kyselé deště. Na podzim je to ještě šílenější. Jeden den škrábete auto a druhej se opalujete na lavičce. Jeden den řádí orkán a druhej ještě větší orkán.

Kardigan nebo rolák?

Kvůli tomu mám s podzimem takovej komplikovanej vztah. Nesnášim ho za to, že je plnej šedi, depek a mokrejch ponožek, ale miluju ho za to, že mi dává nejvíc prostoru pro kreativitu. Na podzim se můžu v oblíkání nejvíc vyřádit. Mám asi milion bund, bundiček, křiváků, bomberů, parek, kabátků a ponč a asi dva miliony šál, čepic, šátků, čelenek a rukavic. Když k tomu připočítáte šperky, sluneční brýle, kabelky, svetry a deštníky a vůbec všemožný doplňky, vznikne přibližně nekonečno kombinací, který můžete každý den vystřídat. Vlastně se můžete převlíct i několikrát během odpoledne.

Parka nebo kabát?

Jestli je nějaký období, který je módě a stylu nejvíc nakloněno, je to zaručeně podzim. V létě se snažíte najít kompromis mezi tim neuvařit se a zároveň nevypadat jako lehká děva. V zimě se zase snažíte zakrýt každej centimetr holý kůže, aniž byste vypadaly, že se hlásíte k nějakýmu náboženství anebo aniž byste si zakryly výhled na cestu. Módní pravidla trochu ustupujou praktičnosti. Kdežto na podzim si můžete vybírat. Vezmu si tohle? Nebo tamto? Tamto s timhle? Nebo tohle s tamtim? Podzim vám zkrátka dává možnost ukázat co ve vás je a bejt sám sebou.

Mikina černá nebo bílá?

Jedno je ale jistý v každym ročnim období. Tak jako tak se ráno před narvanou skříní budete drbat na hlavě a rozčilovat se, že prostě nemáte nic na sebe ☺

Mohlo by se vám líbit taky…

Žádné komentáře

Komentovat