MÓDA

Workout pro kancelářské povaleče doma i venku

27.4.2016

workoutm

Sice netušíme, jaké počasí nás v příštích měsících čeká a nemine, ale sportovat můžeme bez výmluv celý rok, i když je na nás občas moc horko, moc prší, někdy zase moc velká zima, pak je posilovna moc daleko, sousedův pes štěká moc nahlas a tak dále a tak dále… Všichni tyhle výmluvy známe a používáme, nebo dokonce vymýšlíme rafinovanější, ale každý z nás si pár minut pro to, aby udělal něco pro sebe, najde. Stačí jen vyhledat vhodné místo, kam se vejde karimatka.

V tomto článku vám představím pár základních cviků na protažení celého těla, které mám nejradši a které zvládnete i jako úplný začátečník a je na vás, zda se budete řídit počty opakování nebo ne. Každý jsme na tom s naší fyzickou kondicí jinak, takže hlavně nepřepalte začátek, ať jste dalších 14 dní použitelní a neklepe se vám ruka i při čištění zubů.

Hlavně všeho s mírou, do plavek už to stejně nestíháme! Takže no stress.

Hned ze začátku bychom se měli alespoň 5 minut rozehřát nějakým aerobním cvičením. Může to být běh, skákání přes švihadlo nebo šlapání na rotopedu.

anglicaky

1. Angličáky. U tohoto cviku dávejte pozor zejména při pozici v kliku. Vaše bedra by měla být neustále zpevněná, aby nedošlo k poranění páteře. Frekvence je zcela na vás, a jestli vám nevystačí síly, vynechte následný výskok a jen se postavte.

3 x 60 sekund

spiderman

2. Kliky jako spiderman. Jde o klasické kliky s tím, že přikrčíte pokaždé jednu nohu tak aby zasahovalo koleno co nejblíže k hlavě.

3 x 60 sekund

quickfeet

3. Quick feet. Stoupněte si, rozkročte nohy a v pozici mírného podřepu rychle předávejte jednu nohu k druhé a naopak.

3 x 60 sekund

russiantwist

4. Russian twist. Sedněte si na zem, zvedněte nohy, ruce dejte k tělu a poté celým tělem hýbejte ze strany na stranu a najděte si pozici, při které vám zabírá břicho nejvíc. (ano přesně ta, při které to nejvíc bolí, au..)

3 x 60 sekund

work2 - kopie (2)

5. Jumping lunges. Jde o klasické výpady s výskokem mezi každými dvěma opakováními.

3 x 60 sekund

work2 - kopie (3)

6. Dřepy s výskokem. Pokud jste tento cvik nikdy nedělali, tak opatrně. Ze začátku stačí klasický dřep, aby jste si při dopadu z výskoku nesedli rovnou na zadek. To by totiž pěkně bolelo.

3 x 60 sekund

A hotovo!

Můžete být na sebe pyšní, ať už jste workout dokončili v jakémkoliv čase a s jakýmkoliv počtem opakování. Příště budete určitě zase o něco lepší.

A ještě jedna rada, asi by nebylo úplně nejlepší jít hned po cvičení na dvojku bílého, nebo na hambáče. Takže alespoň pro dnešek, jezte zdravě. A pravidlo: Když mě u toho nikdo nevidí, tak se to nepočítá pro dnešek také neplatí. 

Mohlo by se vám líbit taky…

Žádné komentáře

Komentovat