KOSMETIKA O NAŠICH ZNAČKÁCH

Havlíkova apotéka: kosmetika ze starých časů

15.12.2016
První republiku si možná představuju trochu naivně. Dámy na úrovni, pánové gentlemani v oblecích s klobouky. Nikdo nelhal a nepodváděl. Tak to už možná trochu přeháním. Ale určitě tenkrát tolik nefrčeli v chemii a umělých látkách. Což mi stačí jako záruka toho, že tehdejší kosmetika byla trochu přírodnější, než je ta naše dnešní…

Nedávno jsem tu psala o kosmetice Korres. Jak je skvělá, přírodní a unikátně řecká. A teď tu máme její českou alternativu. Jak už totiž její název napovídá, Havlíkova přírodní apotéka taky vsází na bylinky z místních ekozahrad, taky nesnáší přidanou chemii a taky má kořeny v lékárně.

Havlíkova apotéka totiž odkazuje a navazuje na věhlasného lékárníka minulého století Karla Havlíka. To byl podle všeho jeden z prvních hrdinů, který vyráběl kosmetiku podle vlastních receptur.

Vítejte v minulém století.

Vše od Havlíkovy apotéky tak má příjemný prvorepublikový nádech. Včetně designu obalů. I když sám Havlík šel ještě trochu dál do minulosti a údajně využíval i osvědčené recepty ze 17. století.

Dneska už sice značka využívá všechny vymoženosti moderní doby, snaží se ale na staré postupy navazovat a dokonce spolupracuje i s vnučkou samotného Karla Havlíka. A ta si podle mě dědovu reputaci pohlídá. Takže pro mě další záruka kvality.

Zázrak! Stal se zázrak! Kosmetika bez chemie!

Asi nejznámější od Havlíka je univerzální mast Havlíkův přírodní zázrak. A zázrak to není jen na obalu. Moje vlastní kůže vám potvrdí, jak skvěle regeneruje. Může za to především makadamiový a makový olej, ale i mateří kašička s propolisem.

Děkuji, to je od vás milé.

Havlíkova apotéka ale samozřejmě umí i víc než jen zázraky. A už jen procházení seznamu jejich produktů člověka zahřeje na duši. A na egu. Místo klasických univerzálních názvů si totiž můžete pořídit třeba Krásnou paní na vrásky nebo Krásnou slečnu na ucpané póry. Přiznám se, že tu bych si kupovala, i kdybych měla pleť jak miminko. Protože mi prostě lichotí kupovat si něco, co se jmenuje Krásná slečna.

U Havlíka myslí i na pány.

Ale i pánové si přijdou na své. Kdo z nich by nechtěl dostat krabičku s nápisem Charismatický muž? Zvlášť, když je navíc dokáže ochránit před předčasným stárnutím. Extrakt z truskavce ptačího totiž blokuje enzymy zodpovědné za stárnutí pleti. Všechna čest panu Havlíkovi za tenhle objev. Asi byl zkrátka o trochu lepší lékárník než jeho známější kolega Bierhanzl…

 

Mohlo by se vám líbit taky…

Žádné komentáře

Komentovat