MÓDA KREATIVNÍ CHVILKA

4 tipy, jak přežít návrat do školy a nejen to

24.8.2016

14139396_1606712326292473_1932910036_o

Máte za sebou dva měsíce prázdnin nebo dokonce víc? A představa návratu do školní lavice, vstávání každý den a vyplňování domácích úkolů je více než děsivá? Bohužel ještě nikdo nevynalezl způsob, jak se tomuhle stresu vyhnout, ale rozhodně se dá tenhle prudký návrat zpátky do reality zpříjemnit a stačí k tomu málo.

 1. Zkrášlete si svoje sešity a učebnice

Kdo by chtěl psát do starých nevzhledných sešitů a ještě k tomu fyziku nebo matiku? Nejspíš nikdo. Nemusíte hned kupovat ty nejdražší. Stačí, když ty staré polepíte washi páskou a je vyhráno. Ještě jste to washi páskách neslyšeli? Tak se na to mrkněte sem.

fffdf70ee42b6fec3837e05ded522ba0

2.Plánujte si pečlivě svůj čas

Věčné odkládání úkolů, prokrastinace a vymýšlení výmluv, proč něco nemáme, je více než otravné a stěžujeme tím život nejen sobě, ale i lidem kolem nás. Přitom si stačí koupit obyčejný bloček, kam si na každý den napíšeme seznam toho, co chceme udělat, a pak jen vesele odškrtáváme. Zní to až banálně jednoduše, ale opravdu to tak je. Po pár dnech přemlouvání si do svého režimu najedete a už se horko-těžko bez svého záznamníku obejdete. Všechny sešity a bloky najdete tady.

blog1 blok2 blok33.Udělejte si čas na sport i relaxaci

Až si budete svůj týden plánovat, nezapomeňte do něj zařadit nějaký ten pohyb. Budete méně napjatí, vyplaví se hromada endorfinů a práce a úkoly půjdou hned lépe od ruky. Stačí klidně deset minut denně udělat a pár základních cviků, třeba na balančním míči, a budete mít po starostech.A dokonce i balanční míč může být stylový, přesvědčte se zde.

mic34. Nezapomínejte na zdravou stravu

Nezáleží na tom, jestli jde o vysokoškoláka nebo prvňáčka. Všichni potřebujeme přísun vitamínů a minerálů a to hlavně v období podzimu a zimy. Tak vyměňte sladké tyčinky za ovoce se zeleninou, bílý chléb za celozrnný a sycené nápoje za obyčejnou vodu nebo bylinkové čaje. A pokud chcete pít teplý čaj po celý den, vyberte si kvalitní termosku, která se vám nevylije do tašky a bude tak hezká, že vám ji budou všichni závidět. Ze široké škály si můžete vybrat tady.

600x600_corkcicle-canteen-16oz-turquoise1-357-600-2 600x600_corkcicle-canteen-16oz-steel1-357-600-2

 

Mohlo by se vám líbit taky…

2 komentáře

 • hanca.hola@seznam.cz'
  Odpovědět Hanka 26.6.2017 at 10:39 am

  Kdo by neměl rád čokoládu a ta kvalitní je nejlepší. Jinak děkuji za dobrý tip. Osobě jsem jen vždy strašně otrávená z nakupování v obchodech (je tam na mě moc lidí). I proto jsem stálým zákazníkem internetových obchodů. Takže by mě zajímalo u koho washi pásky kupujete? Osobně jsme dceři nakoupila i úkolníček, který má stejný motiv jako její desky, penál, taška a sáček na boty, ale sešity nemají. A tak jsme sháněli různě barevné obaly, ale ty se svlékají. Našla jsem několik internetových obchodů, kde se washi pásky prodávají, ale doporučení je pro mě směrodatné.

  • info@vemzu.cz'
   Odpovědět Barbora Hlubučková 20.7.2017 at 11:06 am

   Dobrý Den Hanko, legendární japonské washi pásky mt masking tape u nás obdržíte do 3 dnů od objednání. Mrkněte na naše nové designy. Nově máme i washi pásky od Yeah Bunny. A pokud by vám došla inspirace, u nás na blogu načerpáte další nápady na jejich použití…

  Komentovat