DOMOV

5 tipů na svěží letní koktejly

11.6.2017
Nejsem samozřejmě žádná barmanka. Ale koktejly mám ráda. A protože si o ně léto vyloženě říká, naučila jsem se některé z nich sama míchat. Abych nemusela pořád běhat do baru. (I když mně osobně to teda nevadilo…) Pokud se chcete v aktuálních parnech zchladit a nebojíte se přiložit ruku k dílu, tady je pár tipů ode mě.

Tak jo, sice jsem vás nalákala na koktejly, zároveň vám ale chci dát tipy i na domácí limonády. Prostě na cokoliv, s čím mám pozitivní zkušenost, že to nejen skvěle chutná, ale taky dokonale osvěží. Což se hlavně v létě dost hodí. A hlavně jsou to všechno jednoduché recepty. Tak, abych je zvládla i já… Jdeme na to.

Pijte pomalu, je to studené!

Voda s citrónem

Možná znáte také v rafinovanějších variantách voda s pomerančem nebo voda s mátou. Samozřejmě si teď dělám trochu legraci, je ale pravda, že obyčejná vychlazená voda okořeněná trochou ovoce nebo bylinek, je pořád jedno z nejvíc osvěžujících pití na léto. Navíc si ji snadno nachystáte, přičemž stojí nula nula nic, takže ji můžete mít v pořádné karafě neustále připravenou po ruce v lednici.

Vždy připravená!

Melounové daiquiri

Meloun prostě k létu patří. Jenže kdo se má furt vypreparovávat nebo vyplivovat s těma peckama? Naštěstí jsem před lety našla recept na koktejl, který pro mě spojuje příjemné s užitečným. A rumem. Mňam!

Recept najdete zde: http://fresh.iprima.cz/recepty/melounove-daiquiri

Light verze: sangria z vody.

Bílá sangria

Sangriu mám spojen s letní dovolenou s našima, kteří mě varují, že to není pití pro děti. A při tom mě plácají přes ruce. Jenže s tím vším ovocem to vypadalo tak lákavě! Naštěstí si ji dneska můžu dát i bez dovolení. V létě mě navíc baví tahle svěžejší varianta z bílého vína. Stačí nechat pořádně dlouho odležet v chladu v lednici a vzpomínání na letní kempování pod stanem může začít. Zvlášť pokud ji servírujete ve stylových zavařovačkách.

Recept najdete zde: http://www.delish.com/cooking/recipe-ideas/recipes/a5542/white-wine-sangria-peaches-strawberries/

Cointreau Fizz

Za tímhle takřka nevyslovitelným jménem se skrývá jednoduchý, ale o to výtečnější koktejl, který jsem objevila ve Francii. Potřebujete na něj vlastně jen pomerančový likér Cointreau, šťávu z limetek a sodovku. Voilá (nebo jak to ti Francouzi říkají) a osvěžující drink je na světě.

Skleněný kelímek = sklelímek?

Jahodovo-pivní limonáda

Nejenže nejsem barmanka, ale ani pivní fanynka. Takže mi vlastně vůbec nevadí si do něj hodit ovoce, osladit to a přidat citrón. Jak by řekl můj děda, jsem prostě pivní barbar. Ale užívám si to s chutí. Pokud si normálně dáváte kus jahody do sektu, zkuste to tentokrát s pivem. Je to sice míň obvyklé, ale o to osvěžující.

Recept najdete zde: http://thebeeroness.com/2012/05/15/strawberry-beer-lemonade/

 

Mohlo by se vám líbit taky…

Žádné komentáře

Komentovat